« گروه صنعتی مبتكران » متشکل از شرکت‌های زیر‌گروه خود به نام‌های « فولاد مبتکران » ، « ساخت مبتکران » و « عملیات حرارتی مبتکران » در زمینه موارد ذیل فعالیت دارد:

  •  مهندسی و مشاوره در انتخاب و فروش فولاد
  • ابتکار در ساخت، کنترل کیفیت فراگیر
  •  اجرای تخصصی‌ترین خدمات عملیات حرارتی

این گروه با بکارگیری مهندسین نخبه‌، تجهیزات کامل و ماشین آلات بروز، با هدف «تکمیل زنجیره تامین مشتریان در زمینه فولادهای مهندسی»، فعالیت خود را آغاز نمود و بعنوان بازوئی توانمند برای صنعت، با تامین امکانات مورد نیاز در 5 سایت مختلف، اقدام به تامین نیازهای مشتریان خود می‌نماید.

این گروه در این مدت افتخار داشته است تا با صنایع مختلفی چون نیروگاهی: (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران-مپنا، تامین کالای توربین ماشین خاورمیانه) ، خودرو: (رینگ سازی مشهد، رینگ سایپا خرمشهر، قالب‌های بزرگ صنعتی سایپا، سایپا پرس، شرکت کروز، مگا موتور، قالب‌های پیشرفته ایران خودرو، قالب‌های صنعتی ایران خودرو)  و… همچنین تعداد زیادی از صنعتگران اعم از قالبسازان، قطعه‌سازان و تولید‌کنندگان، همکاری داشته باشد.

گروه صنعتی مبتکران در راستاي شعار « ابتكار در محصولات، تضمين خدمات »، با هدف حفظ و ارتقاي رضايت مشتريان و تكميل  زنجيره تامين آنها، خود را متعهد مي‌داند:

  1. در راستاي نوآوري در سبد محصولات و بهبود كيفيت خدمات، با رصد مداوم نياز صنعت و انجام تحقيقات مورد نياز، همواره به روزترين، پيشرفته‌ترين و با كيفيت‌ترين محصولات و خدمات را در اختيار مشتريان خود قرار دهد.
  2. صداي مشتري را أعم از پيشنهادات، انتقادات و شكايات، مهمترين معيار ارزيابي عملكرد خود بداند و گروه خود را متعهد مي‌داند شكايات احتمالي مشتريان را در كوتاه‌ترين زمان ممكن به گونه‌اي اثر بخش رسيدگي نموده و تا حصول رضايت مشتري آنرا پيگيري نمايد.